امروزه به دلیل رایج شدن استفاده از ایزواگام به عنوان عایق در صنعت ساختمان سازی و عدم داشتن آگاهی کافی مردم نسبت به این نوع عایق رطوبتی بسیاری از افراد متقلب و سود جو ( شرکت های غیر مجاز و مبتدی در امر تولید ایزوگام ) در بازار ایزوگام و عایق های رطوبتی برای کسب سود بیشتر انواع ایزوگام غیر استاندارد را با عنوان ایزوگام های اصل و معتبر تولید و روانه بازار می کنند تا امکان فروش و فریب مشتریان ایزوگام را بیشتر کنند.

برخی از روش هایی که این تولید کنندگان به کار میبرند عبارتند از:

  1. تولید ایزوگام با کیفیت پایین و ضخامت کم
  2. استفاده از مواد اولیه نامناسب و کم کیفیت
  3. ترکیب مواد شیمیایی نامرغوب و نامناسب برای کمتر کردن هزینه ها و سود بیشتر
ایزوگام

شناسایی ایزوگام تقلبی

ایزوگام های اصل و تقلبی در بیشتر موارد با یکدیگر فرق دارند . البته شناسایی بعضی از این تفاوت ها توسط مشتریان تقریبا غیر ممکن است زیرا بسیار نا محسوس بوده و تشخیص آن ها کار دشواری است.

بنابراین برای اطمینان از خرید ایزوگام با کیفیت و مناسب لازم است تا از خرید توسط افراد و شرکت های غیر معتبر خودداری نمایید .

یکی از راه های تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی ، میتواند قیمت آن باشد معمولا ایزوگام های با کیفیت پایین قیمت بسیار پایینی نیز دارند در صورتی که تولید ایزوگام با کیفیت نیازمند صرف هزینه بالایی است و همین امر باعث میشود تا این نوع ایزوگام با قیمت بسیار ارزان در اختیار مصرف کنندگان قرار نگیرد.

هم چنین یکی دیگر از روش های تشخیص و اطمینان بیشتر دارا بودن نشان استاندارد ایزوگام و دریافت نمودن ضمانت نامه ایزوگام می باشد که آسایش خیال را برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.