حتما این شعار به گوشتان رسیده است که می گوید ( اول ایمنی ، بعد کار )

ایمنی موضوعی مهم در کارهای مختلف است و اگر نکات ایمنی به درستی رعایت نشود می تواند خسارت های جبران ناپذیری از لحاظ جانی و مالی به همراه داشته باشد و تنها پس از رخداد حادثه است که اهمیت رعایت نکات ایمنی به خوبی روشن میشود . با توجه به ابزار و روش های نصب ایزوگام و محل هایی که ایزوگام در آن نصب میشود ، رعایت نکات ایمنی بسیار پر اهمیت و حیاتی است در ادامه برخی نکات که هنگام نصب ایزوگام می بایست مورد توجه قرار بگیرد را مرور خواهیم کرد.

ایزوگام

نکات ایمنی مربوط به کپسول و اتصال ها

اتصال کپسول و مشعل باید به اندازه کافی ایمن باشد و در محل مناسب و ایمن قرار بگیرد . رعایت نکات ایمنی در فضاهای کوچک و بسته به مراتب مهم تر است . جا به جایی کپسول و اتصالات آن و افرادی که در محل حضور دارند باید با توجه کافی و دقت لازم همراه باشند تا آسیب نبینند.

آمادگی برای آتش سوزی احتمالی

با توجه به نوع ابزار و روش نصب ایزوگام و به ویژه در زمانی که ایزوگام در محل های بسته یا نزدیک به مواد قابل اشتعال انجام می شود ، هر لحظه احتمال آتش سوزی وجود دارد . پس نصاب ایزوگام می بایست آمادگی ذهنی جهت مقابله با آن را داشته باشد و پیش بینی های لازم را در این زمینه به انجام برساند . در دسترس بودن کپسول آتش نشانی ، شلنگ آب ، ماسه و سایر ابزار و وسایلی که میتوانند آتش سوزی را مهار کنند یا از گسترش آن جلوگیری کنند الزامی است . همچنین استفاده از نیروهایی که تجربه کافی و مهارت لازم را در نصب ایزوگام دارا باشند کمک می کند تا احتمال وقوع آتش سوزی به حداقل برسد.

خطرات مربوط به ارتفاع و بلندی ساختمان

با توجه به این که در بسیاری مواقع ، نصب ایزوگام در محل هایی با ارتفاع زیاد به انجام میرسد بنابراین لازم است نصاب ایزوگام ایمنی لازم در این زمینه را رعایت کند . استفاده از تجهیزات ایمنی لازم مانند کفش مناسب ، رعایت نکات ایمنی لازم مانند دقت در محل های رفت و آمد ، و عدم ریسک در هنگام نصب ایزوگام کمک میکند تا خطری از این جهت نیروهای نصاب ایزوگام را تهدید نکند .

خطراتی که کودکان را تهدید می کند

نصب ایزوگام میتواند همراه با خطراتی برای کودکانبه دلیل عدم اطلاع آن ها باشد . به همین دلیل بهتر است در هنگام نصب ایزوگام کودکان توسط بزرگسالان تحت کنترل و نظارت باشند و از محل نصب ایزوگام دور نگه داشته شوند تا مبادا به طور ناخواسته خطراتی متوجه آنان شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.