اجرای ایزولاسیون بر روی مصالح ساختمانی پیش ساخته شده همچون ایرانیت حائز اهمیت است. از ایرانیت جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت یا برای ایجاد لایه محافظ در برابر تابش آفتاب و انتقال گرما به محیط پایین استفاده میشود . به دلیل سطح ناصاف ایرانیت قبل از نصب ایزوگام لازم است تا سطح ناصاف آن با استفاده از ملات ماسه و سیمان به طور کامل پوشش شود ولی از آن جا که جنس ایرانیت به گونه ای است که ملات به طور کامل به آن نمی چسبد و باعث مشکلات فراوانی در مراحل بعدی میشود برای رفع این مشکل از توری مرغی استفاده می‌شود که بر روی سازه سوار کرده و تهایتا آن را با ملات پر میکنیم.

قاعدتا با این روش ملات به سطح توری و ایرانیت چسبیده و سطح ایرانیت را کاملا به صورت مسطح در می آورد که در این صورت ایزوگام بهتر اجرا می‌گردد و باعث دوام و عمر بیشتر عایق میگردد . سپس با رعایت اصول ایمنی لازم به دلیل شکنندگی و عدم توانایی تحمل وزن زیاد توسط ایرانیت لایه ایرگام را روی آن نصب میکنیم .

ایزوگام

نکته

اصل اول جهت انجام ایزوگام ایرانیت بررسی فنی قابلیت تحمل وزن و مقاومت محل نصب می باشد . زیرا انجام این کار هنگامی که نصب آن در محلی با مقاومت و تحمل وزن کم انجام شود ممکن است از نظر ایمنی امکان‌پذیر نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.