بحث عایق کاری مکان هایی مانند حمام و سرویس های بهداشتی از موارد مهم در ساختمان می باشد به دلیل این که همواره در معرض رطوبت هستند . معمولا این مکان ها نیازمند عایق بندی به صورت درست و استاندارد جهت جلوگیری از ریزش کف و تجمع آب و نفوذ رطوبت و نم به دیواره‌ها و در نتیجه تخریب و پوسیدگی دیواره ها می باشند.

معمولا برای عایق کاری سرویس بهداشتی و حمام از قیرگونی به دلیل چسبندگی و ضخامت زیاد آن استفاده می‌شود. به این صورت که بعد از اتمام دیوار کشی و قبل از نصب کاشی و سرامیک دیوارها و کف به وسیله لایه ای از سیمان پوشانده میشود و سپس از لایه های قیری اماده به عنوان ایزوگام برای عایق بندی استفاده می شود.

ایزوگام

معایب ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام چیست ؟

بعداز انجام دادن سیمان کاری سطح دیوارها و کف سرویس بهداشتی و حمام ایزوگام میشود که این عمل مشکلاتی را ایجاد میکند که یکی از مهم ترین و متداول ترین آن ها عدم چسبیدن و اتصال کامل سرامیک و کاشی بر سطح دیوار یا کف می باشد و بعد از مدتی احتمال جدا شدن آن از سطح نیز موجود است . برای پی بردن به این موضوع میتوان چند ضربه به دیوار زد . هرجا که صدای بم و کوبیده شدن شنیده شد کاشی یا سرامیک جدا شده و این به خاطر وجود ایزوگام زیر آن ها است .

مزایای ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام چیست ؟

ایزوگام به دلیل مزایای زیادی که دارد نسبت به دیگر عایق ها پر کاربرد تر ظاهر شده است . وزن سبکی دارد و برای عایق کاری رطوبتی مناسب تر است . ارزان تر است و صرفه اقتصادی بالاتری دارد . نسبت به قیرگونی تمیز تر است و عمر بیش تری دارد .

زمان مناسب برای ایزوگام سرویس بهداشتی و حمام

بهترین زمان برای نصب ایزوگام در این محل ها پس از ایجاد شیب مناسب ، زیر سازی درست ، فعالیت های تاسیساتی و … می باشد و در نهایت روی عایق نصب شده یک لایه سیمان قرار میگیرد تا هم سطح به صورت یکدست در بیاید و هم از آسیب دیدگی احتمالی در حین فعالیت های ساختمانی جلوگیری شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.