یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها و ساختمان ها به چشم میخورد مشکل نم و رطوبت است که گاهی اوقات خسارات جدی را به ساختمان وارد میکند . امروزه از ایزوگام برای عایق کاری استفاده میشود . یکی از محل هایی که معمولا از ایزوگام در آن استفاده میشود پوشش دیوار ساختمان ها است.

نصب ایزوگام

برخی از مزایای استفاده از ایزوگام به عنوان عایق در دیوارهای ساختمان ها عبارتند از

  1. وزن کم ایزوگام : به دلیل این که سطح بیرونی دیوارهای ساختمان برای تحمل وزن زیاد ساخته نشده است . وزن سبک ایزوگام سنگینی زیادی را به ساختمان تحمیل نمیکند و برای سازه خطری ایجاد نمیکند .
  2. نصب آسان و سریع ایزوگام روی دیوار : نصب آسان و بدون دردسر ایزوگام روی دیوار نسبت به سایر روش ها نسبتا آسان و سریع است و همچنین پس از اتمام کار کوچکترین آلودگی را شاهد نبوده و سطح یک دست و زیبایی را خواهید داشت و در نتیجه هزینه های نصب هم به همین نسبت کاهش پیدا میکند .
  3. قیمت مناسب ایزوگام ( مقرون به صرفه بودن ) : یکی از دلایلی که ایزوگام جایگزین عایق های دیگر شده است اقتصادی بودن آن نسبت به عایق های دیگر به دلیل مدت زمان قابل استفاده از آن و مقرون به صرفه بودن آن است .
  4. عایق کاری در برابر گرمای آفتاب و سرما و گرمای داخل ساختمان : در صورتی که از ایزوگام برای عایق نمودن استفاده نمایید این امکان برای شما فراهم خواهد شد که نور خورشید به خوبی منعکس شده و مانع جذب آن توسط دیواره های ساختمان میشود و از طرفی نیز به طور غیر مستقیم مانع خروج سرما یا گرمای داخل ساختمان به بیرون میشود و در مصرف هزینه های انرژی صرفه جویی به عمل می آورد .
  5. جلوگیری از تخریب و پوسیدگی دیوار و ایجاد نمای زیبای دیوار ساختمان : در صورت استفاده از ایزوگام های فویل دار یا طرح دار علاوه بر اینکه مزایای فوق را دارند و باعث جلوگیری از نفوذ رطوبت و بازتاب گرمای خورشید توسط لایه فویل موجود روی ایزوگام است گاهی به عنوان پوشش جهت نمای ساختمان نیز استفاده میشود و هزینه های استفاده از سنگ و آجر و … جهت نمای ساختمان را کاهش می دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.