اگر در ساختمان هایی با طبقات مختلف ( آپارتمان ) زندگی میکنید و ساختمان شما نیازمند بازسازی ، تعمیر یا تعویض ایزوگام است ممکن است با سوالی که برای اکثر مشتریانی که در اپارتمان ها ساکن هستند در مورد نحوه محاسبه قیمت ایزوگام آپارتمان می باشد، مواجهه شده باشید.

ایزوگام

لازم به ذکر است برای محاسبه هزینه ی نصب ایزوگام سه متغییر کلی وجود دارد ؛ که در ادامه این عوامل که در محاسبه قیمت و هزینه ایزوگام اثر دارند را بررسی می کنیم.

  1. مساحت سطح مورد نیاز برای ایزوگام
    اگر مساحت سطح مورد نظر شما بیش از ۵۰ متر باشد هزینه ایزوگام به طور مستقیم براساس مساحت محاسبه میشود ولی در مساحت های کمتر از ۵۰ متر به دلیل هزینه های ثابت مثل رفت و آمد ، انتقال تجهیزات ، زمان های تلف شده و … هزینه به صورت توافقی محاسبه میگردد . نکته دیگر این که لازم است بدانیم مبنای محاسبه برحسب متراژ ایزوگامی است که در سطح مورد نظر استفاده و نصب میشود و این که متراژ سطح برای محاسبه ی متراژ محاسبه نمیشود و اختلاف متراژ نیز به خاطر اور لب ایزوگام که کعمولا ۱۰ تا ۲۰ سانتی متر است .
  2. نوع سطح ( دیوار ، بام ، سرویس های بهداشتی ، استخر و … )
    نصب ایزوگام در سطوح افقی یا عمودی یا محل های کوچک با مسائل و دشواری های مختلفی همراه است و به همین دلیل بسته به شرایط نصب ، هزینه ها نیز مقداری متفاوت می باشد .
  3. نوع و برند ایزوگام انتخابی
    ایزوگام در انواع مختلف تولید و عرضه میشود و به همین دلیل بهتر است که ایزوگامی را انتخاب کنید که دارای استاندارد ملی و دولایه باشد . معمولا ایزوگام تولیدی در شرکت های معتبر با هزینه ی بیشتر و ایزوگام های با کیفیت کمتر با قیمت های پایین تری ارائه می شوند . به همین دلیل بهتر است که مشتری کیفیت را بسنجد و اقدام به خرید نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.