امروزه استفاده از عایق رطوبتی ایزوگام رونق یافته است و می توان گفت تقریبا اکثر ساختمان ها از ایزوگام برای عایق کاری استفاده می کنند . لازم به ذکر است که ایزوگام نیز مانند بسیاری از مصالح مصرفی در صنعت ساختمان دارای طول عمر می باشد که اگر به خوبی نصب و نگهداری شود میتواند بیش از ۱۰ تا ۱۵ سال به خوبی کار ایزولاسیون را انجام دهد.

شرایط محیطی ، نوع ایزوگام و مراقبت های بعد از نصب ایزوگام تاثیر قابل توجهی بر طول عمر ایزوگام دارند . ایزوگام دارای دو نوع گرمسیری و سردسیر است که مواد اولیه تشکیل دهنده آن ها نیز متفاوت است . برای همین اگر در جایی زندگی می کنید که تابش خورشید بسیار زیاد است یا بارش یرف و باران زیاد اتفاق میافتد باید از ایزوگام سازگار با محل زندگی خود استفاده کنید .

ایزوگام

راهکارهای افزایش عمر ایزوگام

  1. زیرسازی ایزوگام ؛ شاید مهم ترین عامل در افزایش طول عمر عایق کیفیت زیر کار و زیر سازی اساسی قبل از اجرای ایزوگام باشد . استفاده از بتن و یک لایه پرایمر روی بتن ، بهترین زیرسازی برای ایزوگام است . هم چنین ایجاد سطحی مسطح با شیب بندی مناسب ( استاندارد ) می تواند در هنگام بارش باران از جمع شدن و باقی ماندن آب بر روی ایزوگام جلوگیری کند .
  2. کیفیت نصب ایزوگام ؛ برای این که ایزوگام به مدت کافی دوام پیدا کند ، نصب آن باید با دقت و کیفیت بالا به انجام برسد . به همین دلیل نصاب ایزوگام در طول عمر ایزوگام نقش به سزایی دارد و برای این کار باید از متخصص با تجربه استفاده کنید .
  3. کیفیت ایزوگام ؛ کیفیت به عنوان اولین و تاثیر گذارترین عامل در طول عمر مفید ایزوگام موثر است . ایزوگام براساس مواد اولیه تشکیل دهنده با کیفیت رده بندی میشود و انواع مختلفی دارد . به همین دلیل برای انتخاب ایزوگام می بایست از برندهای معتبر و با کیفیت ایزوگام استفاده کنید تا بتوانید سال های طولانی از آن استفاده کنید .
  4. استفاده اصولی از ایزوگام ؛ برای اینکه ایزوگام بتواند به مدت طولانی عمر کند می بایست از آن به درستی استفاده شود . برای مثال تماس ایزوگام با اسید ، مواد خورنده ، آفتاب شدید ، دمای بالا به صورت دائم ، مواد نفتی حلال ، برخورد ضربه با اجسام تیز ، لرزش دائمی و نشست های آنی بسیار تاثیر دارد . پس برای افزایش عمر ایزوگام باید به نگهداری و تعمیر به موقع ایزوگام دقت بسیاری شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.