یکی از مشکلات اساسی که در اکثر سازه ها به چشم میخورد مشکل نم و رطوبت می باشد که در بعضی مواقع خسارت های جبران ناپذیری به سازه ها وارد می نماید . یکی از راه کارهای مقابله با آن عایق های پیش ساخته ( ایزوگام ) است.

اما با پیشرفت علوم و نیز گرانی مواد نفتی و قیر عایقی به نام امولسیون ساخته شده است . از این عایق میتوان در مکان هایی مانند استخرهای کشاورزی، پل های بتنی ، دیواره های گود برداری شده ، زیرسازی ساختمان ، منابع برج های خنک کننده و منابع هیدرولیکی استفاده کرد و میتوان گفت این عایق نیز مانند عایق های دیگر دارای ویژگی های منحصر به فرد ، مزایا و … است . عایق امولسیونی یا پوشش امولسیونی مایعی ویسکوز بصورت امولسیون است و شکل فیزیکی آن به صورت مایع است و این که میتوان به صورت خالص و یا ترکیب با آب روی سطح مورد نظر اجرا شود.

عایق امولسیون در اصل یکی از بهترین نوع عایق ها برای مقاطع بتنی مانند فوندانسیون ساختمان ها که در خاک مدفون شده اند میباشد زیرا علاوه بر جلوگیری از تخریب بتن در خاک میتواند سطح مورد نظر را نیز به صورت کاملا صاف دربیاورد به همین منظور علاوه بر موارد گفته شده می تواند برای محل هایی مانند استخرها نیز عملکرد مناسبی داشته باشد .

ایزوگام

مزایای استفاده از عایق امولسیونی

 1. غیر قابل اشتعال و بدون خطر آتش سوزی
 2. اجرای سرد ( بدون گرم کردن و اتلاف انرژی )
 3. محافظت بتن در مقابل سولفاته شدن در خاک های شور و املاح نمکی و …
 4. چسبندگی خوب نسبت به سطوح مختلف ( فنر ، چوب ، مصالح ساختمانی و … )
 5. اجرا آسان توسط قلمو ، جارو مویی ، جارو طی و پاششی
 6. فاقد آلودگی و سازگار با محیط زیست
 7. بدون بو ناشی از حلال های نفتی
 8. قابلیت ترمیم آسان و کم هزینه بدون نیاز به برداشتن لایه های زیرین
 9. عمر طولانی
 10. مقاومت در برابر تابش خورشید
 11. تحمل فشار بار بسیار زیاد
 12. عدم قابلیت حل شدن در آب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.