امروزه ایزوگام به عنوان یکی از بهترین و پر طرفدارترین گزینه ها برای عایق بندی ساختمان ها می باشد . هنگام نصب ایزوگام توجه کردن به یکسری نکات مهم ، ضروری و پر اهمیت است .

اولین نکته که باید به آن توجه شود شرایط جوی و اقلیمی هنگام نصب و اجرای ایزوگام می باشد باید دقت شود که ایزوگام در فصل و درجه هوای مناسب نصب گردد تا نتیجه خوبی را در پی داشته باشد . یکی از مهم ترین عامل ها حداقل رطوبت هوا است و قبل از نصب ایزوگام باید به آن توجه کنید .

نکته بعدی آماده کردن سطح مورد نظر برای نصب ایزوگام می باشد سطحی که قرار است تیزوگام کنید باید ابتدا عاری از هر گونه گرد و خاک و رطوبت باشد . بنابراین ابتدا باید سطح تمیز و تراز باشد و در صورت وجود ترک و درز آن ها را به وسیله سیمان ، پرایمر ، قیر و … پوشانده و زیر سازی کنید .

ایزوگام

روش جدا کردن ایزوگام از پشت بام چگونه است ؟

ایزوگام نیز مانند مواد دیگر دارای تاریخ مصرف می باشد . بعد از مدتی کا آیی اولیه خود را از دست می دهد و نیاز به تعمیر و بازسازی دارد . برای بازسازی ایزوگام باید قبل از نصب ایزوگام جدید ایزوگامی را که قبلا نصب شده است جدا شود به طوری که هیچ آثاری از آن بر جای نماند .

برای جدا کردن ایزوگام از پشت بام چند روش وجود دارد

متداول ترین روش جدا نمودن ایزوگام این است که آن را با شعله مخصوص ایزوگام کاری حرارت داده تا ایزوگام بر اثر حرارت آب شود . سپس دولاره با کمک خمیر پرایمر زیر سازی ایزوگام را انجام داده و ایزوگام جدید را نصب نمایید .

یکی دیگر از روش های جدا سازی ایزوگام برای زمانی است که در ایزوگام کاری پشت بام از قیر گونی یا آسفالت نیز استفاده شده باشد برای کندن آن ها از سطح از وسایل بریدن آسفالت به منظور برش دادن و جدا کردن استفاده میشود و در ضمن توصیه میشود که برای کندن قیر گونی از ضربه زدن به آن ها خود داری کنید .

نکات جدا کردن ایزوگام از پشت بام

وقتی برای مدت زیادی از ایزوگام استفاده شود گرد و خاک بین روزنه ها و لایه های ایزوگام قرار میگیرد و همین امر موجب میشود تا سطح تمیزی لازم را برای نصب ایزوگام جدید نداشته باشد و در نتیجه ایزوگام به خوبی به سطح نچسبد.

بنابراین بهتر است قبل از اقدام به نصب ایزوگام جدید سطح را به خوبی شسته و تمیز کنید در این صورت فرو رفتگی ها ، درزها و ترک ها و … به خوبی نمایان میشوند و ایزوگام کار می تواند قبل از هر گونه اقدام نصب ایزوگام زیر سازی لازم را انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.