در محل های مختلف مانند استخرها ، حوضچه های آب که محل جمع شدن و نگهداری آب میباشد عملیات عایق کاری و استفاده از پوشش های خاص مثل کاشی و سرامیک امری بدیهی است . گاهی در این محل ها تنها از ایزوگام به عنوان ایزولاسیون استفاده میشود که به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود چرا که به دلیل کرنش سازه و بهم ریختگی اورلب های ایزوگام و …. احتمال آسیب دیدن عایق وجود دارد.

بنابراین اضافه کردن یک لایه روی ایزوگام مانند سیمان ، کاشی یا سرامیک و رعایت کردن نکات لازم برای افزایش طول عمر ایزوگام ضروری می باشد .

ایزوگام

حفاظت از ایزوگام در برابر آسیب

نصب کاشی یا سرامیک به صورت مستقیم بر روی ایزوگام ممکن است هم باعث آسیب رساندن به هیزوگام شود و هم چسبندگی و استحکام لازم در اخر کار به دست نیاید بنابراین لازم است که نکاتی رعایت شود تا لایه های بیرونی عایق از بین نرود .

استحکام نصب کاشی و سرامیک بر روی ایزوگام

برای نصب کاشی و سرامیک بر سطح ایزوگام توجه کردن به ۲ نکته ضروری میباشد

  1. تست این که ایزوگام به خوبی بر روی سطح مورد نظر نصب شده باشد . برای این کار توجه کردن به یک سری تکات در حین نصب ایزوگام بر روی سطح بسیار مهم می باشد . مهم ترین این نکات زیر سازی م یباشد چرا که اگر سطح زیرین ایزوگام برای نصب مناسب نباشد ایزوگام به خوبی نمیچسبد و مشکلاتی به وجود می اورد بنابراین ابتدا باید زیر سازی لازم با استفاده از موادی مانند پرایمر ایزوگام ، سیمان و … صورت بگیرد .
  2. نصب صحیح لایه بیرونی بعد از ایزولاسیون ایزوگام است . باید به این نکته توجه کرد که نصب کاشی و سرامیک به صورت مستقیم روی ایزوگام امکان پذیر نیست بنابراین برای نصب کاشی حتما روی ایزوگام را با یک لایه تقریبا نازک از ملات سیمان با عیار زیاد به خوبی پوشش دهید . جهت چسبندگی و یکپارچگی و پایدار شدن بیشتر سیمان بر روی سطح ایزوگام میتوان از توری مرغی یا پلیمری استفاده کرد.

مرحله پایانی نصب کاشی یا سرامیک

پس از نصب صحیح ایزوگام و سیمان کاری روی ایزوگام میتوان عملیات نصب کاشی یا سرامیک را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.