ایزوگام از لایه های مختلف حفاظتی تشکیل شده است و در لایه بیرونی با استفاده از قیر روکش شده است . واقعیت این است که برخی از شهروندان برای عایق کاری ساختمان خود به ارزانی ایزوگام فکر میکنند و به کیفیت و مرغوبیت کالا چندان توجه ای نمیکنند . یک ایزوگام با کیفیت و مرغوب باید ویژگی های مختلفی داشته باشد و به وسیله سازمان استاندارد مورد تایید قرار گرفته باشد.

ایزوگام

روش‌های شناخت ایزوگام مرغوب

  1. مقاومت در برابر تا شدن ؛ اگر یک ایزوگام در صورت تا شدن از پشت بشکند یا ترک بخورد نشان دهنده کیفیت پایین ایزوگام است .
  2. مقاومت در برابر کشش و فشار ؛ یک ایزوگام مرغوب باید مقاومت کافی در برابر کشش و فشار داشته باشد به طوری که با هر قدرت کششی از هر طرف کشیده شود ولی پاره و از هم جدا نشود .
  3. عدم انتقال رنگ تیره ؛ ایزوگام ها معمولا دارای روکش محافظتی هستند . برای شناخت ایزوگام مرغوب باید دست خود را بر روی قسمتی از ایزوگام که لایه خارجی آن را پوشش داده بکشید در صورتی که مواد سیاه رنگ ایزوگام به دست منتقل نشود مشخص میشود که در این نوع ایزوگام از مواد با کیفیت بالا ( مواد پلیمری و قیر مرغوب ) استفاده شده است .

بهترین ایزوگام کدام است ؟

ایزوگام در بازار ایران بسیار فراوان است و برای تشخیص ایزوگام با کیفیت باید بررسی های علمی و آزمایشگاهی صورت بگیرد.

ولی می توانید با بررسی نکاتی که در بالا ذکر شد تا حدود زیادی ایزوگام با کیفیت را تشخیص و تهیه کنید . هم چنین بهتر است که خرید ایزوگام خود را از مراکز معتبر و با تجربه انجام دهید تا محصولی با کیفیت عالی و دارای علامت استاندارد دریافت کنید.

البته نباید فراموش شود که تنها خرید ایزوگام با کیفیت تضمینی برای کیفیت نهایی کار نیست و باید کار نصب و راه اندازی توسط کارشناسان با تجربه انجام شود تا هم عمر ایزوگام افزایش یابد و هم هزینه های جانبی به دنبال داشته باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.