ایزوگام پوشش مقاومی از چندین لایه محافظتی شامل الیاف مصنوعی و تیشو و … است که کنار هم قرار گرفتن این لایه ها باعث می شود تا از نفوذ آب و رطوبت به محیط زیر خود جلوگیری کنند . بخش عمده این عایق رطوبتی که لایه زیرین ایزوگام را تشکیل می دهد از قیر مخصوص تولید شده است.

ایزوگام

لازم است ابتدا قبل از نصب ایزوگام بر روی سطح در صورت نیاز و بسته به این که سطح مورد نظر برای نصب ایزوگام چه وضعیتی دارد زیرسازی مناسب انجام شود . در ادامه به برخی از روش ها و ابزارهای لازم برای زیرسازی ایزوگام اشاره می کنیم.

  1. استفاده از سیمان برای ایجاد سطح صاف ؛ در صورتی که سطح مورد نظر برای نصب ایزوگام دارای ناهمواری ، ناصافی و ترک های بزرگتر از یک سانتی متر باشد باید قبل از اجرای ایزوگام حتماً این مشکلات را برطرف کنیم . یکی از روش های ایجاد سطح صاف زیر ایزوگام استفاده از سیمان به عنوان پوشش اولیه می باشد . برای مثال هنگامی که بخواهیم از ایزوگام به عنوان عایق بر روی سطوح شیب دار ، شیروانی و ایرانیت استفاده کنیم ابتدا لازم است که برای یکنواخت کردن سطح کار یک لایه سیمانکاری انجام دهیم و برای استحکام بیشتر و جلوگیری از نچسبیدن سیمان بر روی سطح میتوانیم از یک روکش مانند توری مرغی ( فلزی یا پلاستیکی ) بر روی سیمان استفاده کنیم .
  2. پرایمر ایزوگام ؛ پرایمر ایزوگام به ماده ای گفته می شود که از آن برای چسبندگی بیشتر و حذف ناهمواری های جزئی سطح و از بین بردن ناهمواری های سطح بتن و …. در عمل زیر سازی جهت نصب ایزوگام استفاده می شود و هدف از استفاده از آن‌ بالا بردن کیفیت عایق کاری می باشد .
  3. چسب ایزوگام ؛ برخی از سطوحی که ایزوگام روی آن نصب می شود ممکن است شرایط لازم را نداشته باشند مثلاً ایزوگام چسبندگی کافی نداشته باشد یا سطح زاویه دار باشد در این گونه موارد استفاده از چسب ایزوگام توصیه می شود .

لازم به ذکر است که قیمت نهایی نصب ایزوگام بر اساس نصب در محل های دارای شرایط لازم محاسبه می شود. چنانچه سطح مورد نظر دارای ناصافی باشد و نتوان عمل نصب ایزوگام را انجام داد لازم است که ابتدا با صرف هزینه ای جدا سطح مورد نظر را زیرسازی نمود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.