امروزه که استفاده از ایزوگام رایج شده است و شرکت های مختلفی در زمینه ساخت آن فعالیت میکنند، احتمال تقلبی بودن ایزوگام نیز بیشتر شده است . به دلیل شناخته شده بودن برخی از برندهای ایزوگام ، سود جویان مانند بسیاری از صنایع و محصولات دیگر ، با تقلب تلاش می کنند تا ایزوگام بی کیفیت را با نام ایزوگام مرغوب به خریدار بفروشند . به همین دلیل مشتریان ایزوگام همیشه دوست دارند که بدانند چگونه می‌توان ایزوگام اصلی را از تقلبی تشخیص داد.

ایزوگام

برخی از نکات مورد نیاز در شناسایی ایزوگام

  1. بررسی هولوگرام روی ایزوگام ؛ برخی برندهای ایزوگام دارای اعتبار بیشتری هستند و همین برندها بیشتر هدف تقلب قرار گرفته اند و به همین خاطر برای جلوگیری از تقلب ، شماره ثبت ایزوگام بر روی برچسب یا لیبل آن و هم چنین بر روی خود رول ایزوگام هک شده است . البته برای تشخیص اصل بودن یا تقلبی بودن این برچسب ها ( هولوگرام ) باید مهارت کافی داشته باشید .
  2. تشخیص برند ایزوگام ؛ در هنگام خرید ایزوگام باید برای جلوگیری از تقلب و سوء استفاده از برندهای معروف حتما نسبت به شماره ثبت محصول اصلی دقت نمایید زیرا ممکن است ایزوگامی را با نام دلیجان به فروش برسانند در صورتی که کیفیت لازم را نداشته باشد . زیرا تولید کنندگان ایزوگام در شهر دلیجان متعدد هستند و بنابراین بدیهی است که تضمینی برای با کیفیت بودن همه ایزوگام ها نیست بنابراین برای خرید یک ایزوگام با کیفیت ابتدا باید به برند آن توجه کرد .
  3. بررسی عدم وچود پسوند و پیشوند برای ایزوگام ؛ برخی از افراد سودجو با اضافه کردن کلماتی به قبل و بعد اسم شرکت های معتبر در زمینه تولید ایزوگام سعی می‌کنند تا خریداران ایزوگام را فریب دهند بنابراین در هنگام خرید ایزوگام لازم است دقت کنید که فقط نام تجاری تولید کننده ایزوگام کامل و بدون هیچ گونه پسوند و پیشوندی باشد .
  4. مقاومت در برابر کشش و تا شدن ؛ یکی از راه های سنجش ایزوگام با کیفیت و اصلی ، مقاومت کششی و مقاومت پارگی است . یک ایزوگام مرغوب باید در برابر قدرت کششی مقاوم باشد و پاره نشود و در صورت تا شدن از پشت نشکند در غیر این صورت ایزوگام آسیب دیده نشان دهنده کیفیت پایین ایزوگام است و به احتمال زیاد ایزوگام تقلبی است .
  5. بررسی قیمت ایزوگام ؛ نوسان قیمت ایزوگام در برندهای معتبر بسیار کمتر از برند های کمتر شناخته شده است . به همین دلیل مشتریان باید دقت لازم را هنگام خرید و یا نصب ایزوگام داشته باشند . اگر برندی در بازار برای مثال با قیمت مثلاً ۲۰ هزار تومان نصب و به فروش میرسد ، اگر عایق کاری همان برند را با ۱۵ هزار تومان نصب می کند مطمئن باشید که اینجا اشکالی وجود دارد .
  6. عدم رنگ دهی مواد پلیمری ایزوگام‌ ؛ اگر هنگام دست کشیدن روی لایه پلیمری و تیره ایزوگام رنگ سیاهی بر روی دست شما باقی بماند نشان از این است که ایزوگام از مواد پلیمری و قیر نامرغوب تولید شده است در صورتی که ایزوگام اصلی و با کیفیت نباید این ویژگی را داشته باشد .
  7. بررسی وزن ایزوگام ؛ اگر ایزوگام به صورت استاندارد تولید شده باشد باید وزن تقریبی آن حدود ۴۰ کیلوگرم باشد‌ . ذکر این نکته که در برخی از شرکت‌های تولید ایزوگام برای کاهش استفاده از مواد اولیه ؛ ایزوگام با ضخامت کمتر و کیفیت پایین تری تولید می کنند الزامی می باشد . البته باید توجه داشت که وزن ایزوگام تک لایه و دولایه و فویل دار و بدون فویل با یکدیگر متفاوت است و به این نکته باید هنگام خرید توجه شود .
  8. ضخامت ایزوگام ؛ ضخامت ایزوگام با کیفیت و اصلی باید ۴ میلی متر باشد و اگر ضخامت کمتری داشته باشد مشخص می شود که از کیفیت آن کاسته شده است و این ایزوگام دوام پایین‌تری داشته و استاندارد نمی باشد و در برابر شرایط نامساعد جوی آسیب می بیند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.