یکی از بهترین عایق های رطوبتی که برای پوشش سقف استفاده می کنند ایزوگام است. ایزوگام معمولا در انوگوناگون و با کیفیت های متفاوتی در کارخانه ها تولید میشوند . برای نصب ایزوگام توجه به شرایط جوی ، شرایط ساختمان و شرایط آب و هوایی ضروری است . توجه نکردن به موارد گفته شده ممکن است عمر ایزوگام شما را کاهش داده و یا ایزوگام ترک بردارد یا طبله کند و از کار آیی و عمر ان کاسته شود .

ایزوگام

شرایط زمانی نصب ایزوگام

اگر قصد ایزوگام کردن پشت بام ساختمان خود را دارید بهترین زمان برای انجام این کار فصل های گرم سال ( تابستان ) است. زیرا در این زمان دمای هوا بین 15 تا 40 درجه سانتی گراد قرار دارد و سطح پشت بام خشک تر و غبار کمتر است و در نتیجه ایزوگام به خوبی به سطح بام چسبندگی دارد و از ترک خوردن و طبله کردن به دلیل سرما و رطوبت جلوگیری می شود .

شرایط زیر سازی نصب ایزوگام

برای نصب ایزوگام لازم است که سطح بام خشک باشد و هیچ گونه رطوبتی نداشته باشد زیرا اگر سطح دارای رطوبت باشد آن گاه آب در بین ایزوگام و سطح گیر میکند و سپس با بخار شدن رطوبت ممکن است ایزوگام و ایزولاسیون بام آسیب ببیند و از بین برود .

شرایط ساختمان برای نصب ایزوگام

برای نصب ایزوگام در ساختمان هایی که تازه ساخته شده اند ، لازم است که حتما مدتی از ساخت سقف ساختمان گذشته باشد تا رطوبت موجود در سقف ساختمان به طور کامل خشک شده و از بین برود . زیرا اگر این عمل انجام نشود و ایزوگام را نصب کنیم امکان طبله کردن ایزوگام بسیار زیاد است و باعث می شود که هزینه های اضافی جهت ترمیم و نصب مجدد ایزوگام متحمل شویم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.